Każdy posiadacz ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu wydanego przez Starostę Gliwickiego może sprawnie pokonywać punkty poboru opłat zlokalizowane na wybranych odcinkach autostrad płatnych A2 Konin – Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica.

Ze specjalnych pasów, nad którymi umieszczono znak viaTOLL umożliwiających elektroniczne uiszczanie płatności za przejazd, może korzystać kierowca posiadający w swoim pojeździe zamontowane urządzenie viaAUTO doładowane w chwili przejazdu przez bramkę kwotą minimalną wynoszącą 20 zł. Powiat Gliwicki zakupił 5000 takich urządzeń, które obecnie są bezpłatnie wydawane zainteresowanym posiadaczom pojazdów zarejestrowanych w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.

Aby otrzymać urządzenie viaAUTO wystarczy jedynie:
1. przyjechać w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do Starostwa (Gliwice, ul. Zygmunta Starego 17, pokój 119
na I piętrze) w godzinach: pon., wt., śr. 8:00 – 15:00, czw. 8:00 – 17:00, pt. 8:00 – 13:00);
2. okazać pracownikowi urzędu ważny dowód rejestracyjny pojazdu wydany przez Starostę Gliwickiego oraz wypełnić druk potwierdzenia odbioru urządzenia viaAUTO;
3. dokonać opłaty minimalnej kwoty doładowania w wysokości 20 zł na indywidualne konto swojego urządzenia viaAUTO na stanowisku firmy Kapsch Telematic Services Sp. z o.o. Stanowisko będzie zlokalizowane w tym samym pomieszczeniu Starostwa. Istnieje także możliwość doładowania urządzenia większą kwotą;
4. odebrać, zamontować urządzenie w pojeździe i korzystać z możliwości, jakie daje system viaTOLL.

UWAGA! Samo urządzenie viaAUTO będzie wydawane przez Powiat Gliwicki bezpłatnie. Jednak by móc przejechać przez bramkę, musimy każdorazowo na koncie urządzenia posiadać środki w minimalnej wysokości 20 zł. Jeżeli środki zgromadzone na koncie będą niższe od tej kwoty - szlaban nie podniesie się, nawet w przypadku prawidłowo zamontowanego w pojeździe urządzenia, doładowanego środkami wystarczającymi do pokrycia konkretnej opłaty za przejazd na danym odcinku!
Konto urządzenia można doładować:
1) na miejscu w Starostwie w czasie trwania promocji,
2) za pośrednictwem aplikacji mobilnej viaTOLL,
3) gotówką, kartą płatniczą lub kredytową w Miejscach Obsługi Klienta (np. stacje benzynowe BP, SHELL, PKN Orlen, Lotos) oraz
4) przelewem elektronicznym na indywidualny rachunek bankowy (więcej na https://www.viatoll.pl/pl/a/jak-doladowac-viaauto).Urządzenie viaAUTO zostanie wydane jedynie osobie legitymującej się ważnym dowodem rejestracyjnym pojazdu wydanym przez Starostę Gliwickiego. Na jeden dowód rejestracyjny pojazdu można otrzymać jedynie jedno urządzenie!
Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.viatoll.pl/ oraz w Regulaminie wydawania urządzeń viaAUTO.

W pierwszym tygodniu akcji wydano już ponad 1000 urządzeń viaAUTO!
Jeżeli posiadasz dowód rejestracyjny pojazdu wydany przez Starostę Gliwickiego i jesteś zainteresowany udziałem w akcji – nie czekaj z odbiorem urządzenia viaAUTO!

Wystarczy krótka wizyta w punkcie wydawania i aktywacji urządzeń viaAUTO - pokój 119 na I piętrze w Starostwie Powiatowym w Gliwicach – zainwestowany czas zwróci się po kilku płynnych przejazdach przez bramki autostradowe.
Porozmawiaj o akcji z rodziną, sąsiadami oraz znajomymi. Zbierz dowody rejestracyjne, udaj się do punktu w Starostwie Powiatowym w Gliwicach i skorzystaj z tej niepowtarzalnej okazji!