Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wielowieś
20 września, w niedzielę odbyło się referendum w sprawie przerwania kadencji Wójta Gminy Wielowieś.
W głosowaniu wzięło udział 4,84 % uprawnionych. Serdecznie dziękuję wszystkim Mieszkańcom, którzy sprawili, że pomysł ten został odrzucony. Dziękuję, że nie daliście się Państwo ponieść fali negatywnych emocji rozsiewanych przez organizatorów referendum.
Dziękuję za Państwa stanowcze NIE.
W ostatnim czasie mieliśmy istny festiwal pomówień, manipulacji i wprowadzania opinii publicznej w błąd. Cieszę się, że te wszystkie działania, które nie mają nic wspólnego z dobrze rozumianymi zasadami życia społecznego i demokracją nie odbiły się szerokim echem i nie zyskały Państwa poparcia. Mam nadzieję, że da to do myślenia organizatorom referendum i wpłynie na ich dalsze działania. Być może - z czasem - uda się zasypać niebezpieczne podziały i wygasić niepotrzebne napięcia. Taką mam nadzieję i ku temu będę działał.
Przed nami trzy lata do końca obecnej kadencji samorządu lokalnego. Przed nami kolejne ważne przedsięwzięcia, jak choćby budowa oczekiwanego przedszkola w Świbiu, czy inwestycje drogowe realizowane przez Gminę i te wspólne z Powiatem.
Nie pozwólmy, by podziały zafundowane przez organizatorów referendum pozostały w nas wszystkich, postarajmy się wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji i już od poniedziałku myślmy o tym, co WSPÓLNIE możemy zrobić dobrego dla naszej Małej Ojczyzny.
Z poważaniem
Ginter Skowronek
WÓJT GMINY WIELOWIEŚ