Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Szanowny Mieszkańcu
Jeżeli zostałeś objęty kwarantanną domową, pod żadnym pozorem nie wychodź z domu. Dbaj o własne zdrowie i zdrowie innych. Za złamanie zasad kwarantanny grozi mandat karny do 5 tysięcy złotych lub nawet kara więzienia. Stosuj się do zasad kwarantanny domowej.


W pierwszych dniach kwarantanny skontaktuje się z Tobą pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 536 038 929  Jeżeli jesteś w trudnej sytuacji materialnej poprzez strażaków dostarczymy Ci posiłek. Jeżeli nie masz możliwości aby ktoś z rodziny, znajomych dokonywał zakupów zgłoś to pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej. Poprzez strażaków ochotników dokonamy za Ciebie zakupów (ale ty musisz za nie zapłacić).

Tu masz grafik działania:


Codziennie poprzez policję będziesz sprawdzany czy stosujesz się do zasad kwarantanny.
To są ważne działania profilaktyczne.
Sąsiedzie – kwarantanna dotyczy osoby zdrowej, która jest tylko podejrzana, że mogła się zarazić poprzez kontakt z osobą zarażoną lub po prostu - jest to osoba która wróciła z zagranicy.
Proszę Was pomagajmy sobie, ale bądźmy ostrożni. Nie podawajmy sobie dłoni. Stosujmy zasady higieny. Nie wychodźmy bez potrzeby z domu. Nie panikujmy.

Wójt Gminy Wielowieś - Ginter Skowronek