Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

„Złote Gody” to pięćdziesiąta rocznica ślubu. Pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Wspólne przeżyte pół wieku stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń w jaki sposób budować więzy rodzinne   i  pielęgnować miłość. Z tej okazji w dniu 21 czerwca 2019 r. w restauracji „Oaza” w Wielowsi odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" parom, które w 2016 i 2018 roku obchodziły jubileusz 50 - lecia małżeństwa. Aktu dekoracji Jubilatów dokonali Wójt Gminy Wielowieś Pan Ginter Skowronek oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wielowieś Pani Klaudia Pallach. Całości dopełniły życzenia, upominki oraz kwiaty.

Odznaczenia za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie"otrzymali:
Państwo Teresa i Józef Błaszczyk
Państwo Magdalena i Józef Golor
Państwo Janina i Marian Kęsik
Państwo Gertraut i Wilibald Kluba
Państwo Krystyna i Leonard Kokoszka
Państwo Stefania i Maciej Kubiak
Państwo Dorota i Gerard Macioszek
Państwo Krystyna i Eugeniusz Panasiuk
Państwo Maria i Alfred Stiller.   
Ponad  dekadę więcej stażu małżeńskiego mają z kolei: Państwo Krystyna i Ernest Morawiec, którzy w ubiegłym roku świętowali 60-lecie pożycia małżeńskiego, tzw. „Diamentowe Gody”.  „Diamentowe Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.  Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Niestety z przyczyn losowych nie wszystkie pary małżeńskie mogły być obecne na tej uroczystości.    
Dostojnym Jubilatom z okazji tych szczególnych jubileuszy pożycia małżeńskiego jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.