Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach zapraszają do udziału w VII edycji Konkursu „Marka-Śląskie”, który organizują wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Konkurs promuje najlepsze na Śląsku przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje, samorządy i osoby, a także produkty, usługi i przedsięwzięcia.
Składanie wniosków będzie możliwe już tylko do dnia 30 czerwca br.

 Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach są głównymi organizatorami Konkursu „Marka-Śląskie”. Nagroda „Marka-Śląskie” jest formą uhonorowania i promocji przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych, które swoją działalnością tworzą pozytywny wizerunek regionu oraz przyczyniają się do budowania tożsamości regionalnej w Polsce i Europie. Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach:
- osobowość roku,
- dziedzictwo kulturowe regionu,
- gospodarka,
- kultura,
- nauka,
- organizacje pozarządowe,
- produkt,
- społeczna odpowiedzialność biznesu,
- sport,
- turystyka i rekreacja,
- usługa,
- zdrowie,
- media.
W bieżącym roku ma miejsce siódma edycja konkursu, a po raz pierwszy spośród nominowanych do nagrody, w drodze publicznego głosowania, będzie wybierany Ambasador Marka-Śląskie.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe pożytku publicznego, fundacje oraz redakcje prasy, radia i telewizji. Zainteresowane konkursem podmioty mają prawo same zgłosić swoją kandydaturę.
Wnioski o przyznanie nagrody „Marka-Śląskie” zgłaszający przesyłają wraz z załącznikami pocztą tradycyjną na adres Biura Kapituły Konkursu lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 30.06.2016 r.
Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
Szczegóły dotyczące konkursu wraz z pełną dokumentacją znajdują się na stronie internetowej Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach (www.riph.com.pl) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (www.slaskie.pl).
Z poważaniem
Prezes Izby
Wiktor Pawlik

Biuro Kapituły Konkursu „Marka-Śląskie”
ul. Zwycięstwa 36, 44-100 Gliwice
tel.: 32 231 99 79
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.