W sobotę 9 czerwca na terenie Gminy Konopiska odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, gdzie dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Świbia zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Organizatorem wydarzenia były: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych województwa śląskiego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Gmina Konopiska.

Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP wg. Regulaminu OSP I/2011 zostały rozegrane w konkurencjach  ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami grupa A i C
Wojewódzkie Zawody Młodzieżowe Drużyn Pożarniczych wg. Regulaminu MDP-I/2010 rozegrane zostały w konkurencjach: rozwinięcie bojowe i  bieg sztafetowy 400m. z przeszkodami.
W zawodach wzięło udział 79 drużyn, w tym 25 w grupie A, 21 w grupie C, 15 drużyn dziewcząt i 18 drużyn chłopców.

Powiat Gliwicki reprezentowały drużyny z Gminy Wielowieś:
-    grupa A OSP Świbie
-    grupa C OSP Świbie
-    MDP dziewczęta OSP Świbie
-    MDP chłopcy OSP Dąbrówka,

W klasyfikacji ogólnej zajęte miejsce przez nasze drużyny:
grupa A mężczyźni  OSP Świbie – 20 miejsce
grupa C kobiety OSP Świbie – 5 miejsce
MDP dziewczęta OSP Świbie – 1 miejsce
MDP chłopcy OSP Dąbrówka – 9 miejsce

Drużyna MDP dziewcząt z OSP Świbie  zakwalifikowała się  na Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Pożarnicze które odbędą się  w miejscowości Lisień Stary w województwie wielkopolskim w dniach od 31 sierpnia do 2 września 2018 r.
Opiekunami drużyn na zawodach byli: OSP Świbie Pallach Adrian, Wypych Marek, Spałek Andrzej.
OSP Dąbrówka Bieniek Albert.
Dziękujemy opiekunom za przygotowanie, trzymamy kciuki za młodziutkie dziewczyny z MDP Świbie i życzymy  zdobycia I miejsca.