W sobotę, 18. czerwca b.r. na Zalewie Pławniowickim rozegrane zostaną regaty o Puchar Starosty Gliwickiego w klasie Omega Turystyczna.
Bazą regat jest stanica Stowarzyszenia Żeglarskiego „Szkwał”

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2013-2016

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (formularz) do dnia 15.06.2016 oraz w biurze regat w dniu 18.06.2016 w godz. 0800 – 0930
Istnieje możliwość wypożyczenia omegi turystycznej do regat, po wcześniejszym zgłoszeniu do organizatora regat. O kolejności wypożyczenia decyduje data przesłania zgłoszenia do regat.

Instrukcja żeglugi dostępna będzie w biurze regat przy dokonywaniu zapisów. Komunikaty dotyczące regat ogłaszane będą na tablicy ogłoszeń przy biurze regat.

Planuje się rozegranie 5 wyścigów. Po rozegraniu 4 wyścigów, jeden wyścig najgorszy będzie odrzucony.

W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani sternicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu. Regaty zostaną uznane za odbyte po przeprowadzeniu przynajmniej jednego wyścigu. Osoba zgłoszona, jako sternik jachtu zobowiązana jest do osobistego prowadzenia („obsługiwania urządzenia sterowego”) jachtu będącego w wyścigu.

Start do pierwszego wyścigu w 18.06 planowany jest na godz. 1100. Ostatni sygnał startowy w dniu nie może być podany później niż o 1300.
Na jachcie podczas wyścigu powinny znajdować się wszystkie osoby zgłoszone, jako załoga. Wniosek o zmianę członka załogi należy złożyć przed rozpoczęciem wyścigu pisemnie u Sędziego Głównego regat.