04.07.2018 (środa) godz. 18.00 - Wyścigi rzędów
05.07.2018 (czwartek) godz. 18.00 - Turniej siatkonogi
06.07.2018 (piątek) godz. 18.00 - Turniej badmintona
07.07.2018 (sobota) godz. 11.30 - Zawody „Mistrz Piłki Ręcznej”
09.07.2018 (poniedziałek) godz. 18.00 - Turniej siatkonogi
10.07.2018 (wtorek) godz. 18.00 - Turniej badmintona
11.07.2018 (środa) godz. 18.00 - Zawody „Mistrz Piłki Nożnej”
12.07.2018 (czwartek) godz. 18.00 - Wyścigi rzędów
13.07.2018 (piątek) godz. 18.00 - Turniej tenisa
14.07.2018 (sobota) godz. 11.30 - Gry integracyjne (zakończenie)
PATRONAT: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi
Kompleks Boisk Sportowych „ORLIK 2012” w Wielowsi usytuowany jest przy Zespole Szkolno Przedszkolnym na ul. Szkolnej 12

W ubiegłą sobotę, 23. czerwca b.r. odbyły się w Jastrzębiu Zdroju kolejne Zawody Sikawek Konnych. Były to XIV Zawody Wojewódzkie "Jak gaszono dawniej pożary". Drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbiu znów odniosły na nich sukcesy - zarówno Drużyna Kobiet jak i Drużyna Męska zajęły pierwsze miejsca! Dowódcą Drużyn OSP Świbie był Bernard Zdrzałek. Druhom i Dowódcy serdecznie gratulujemy zwycięstw.

3 czerwca b.r. w Szemrowicach odbyły się kolejne Zawody Sikawek Konnych. Drużyna Sikawki Konnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbiu zajęła na nich II miejsce. Druhowie sa aktualnymi Mistrzami Europy i Polski w Zawodach Sikawek Konnych.

175 to liczba wszystkich Orlików w woj. śląskim.
W dniu 08.06.2018 roku nasi zawodnicy pod przewodnictwem pana Piotrka Nawrata i animatorki Sabiny wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju z cyklu "Kocham Ręczną na Orliku". Zawody zostały rozegrane w Bieruniu. Nasi chłopcy zajęli 4 miejsce, natomiast dziewczęta 5. Gratulujemy

W sobotę 9 czerwca na terenie Gminy Konopiska odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, gdzie dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Świbia zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Startuje trzecia edycja Ligi Orlika. Rozgrywki są przeznaczone dla sympatyków piłki nożnej. Celem nadrzędnym zawodów jest wspólne spędzenie aktywnie czasu i propagowanie Fair Play. Zapisów można dokonywać do 20.06.2018. Szczegóły w załącznikach.

2. Skłon tułowia w przód - próba gibkości
3. Skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg)
4. Bieg zwinnościowy
5. Skłony w przód z leżenia tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha
6. Bieg wytrzymałościowy - próba wytrzymałości (1000 m - dla mężczyzn i chłopców powyżej 12 lat, 800 m - dla kobiet i dziewcząt powyżej 12 lat, 600 m - dla dzieci do 12 lat)

W dniu 22.05.2018 na naszym obiekcie odbyły się dwa mecze Mini Piłki Ręcznej, których stawką było wywalczenie możliwości reprezentowania naszego Orlika na szczeblu wojewódzkim akcji pt. "Kocham Ręczną na Orliku", organizowanej przez Fundację "Orły Sportu" oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W pierwszym meczu zmierzyły się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Świbiu z dziewczynami ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. W drugim meczu zmierzyli się chłopcy z tych samych szkół. W obydwóch spotkaniach awans wywalczyli zawodnicy z wielowiejskiej szkoły.

Rajd Rowerowy Powiatu Gliwickiego z metą na Ziemi Sośnicowickiej
Sosnicowice, sobota, 9. czerwca 2018 r.

• zbiórka - godz. 10:15 w Sosnicowicach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji (u. Raciborska 39)
  • wyjazd na trasę - godz. 10:30
  • trasa: 20km (w obie strony):
         - start: Sośnicowice Ośrodek Sportu i Rekreacji
         - zwiedzanie "Muzeum Techniki" w Sosnicowicach
         - wyjazd w trasę (Sośnicowice - Kleszczów - Bojszów - Rachowice - Sośnicowice)
         - meta: Ośrodek Sportu i Rekreacji Sośnicowice
  • rejestracja uczestników bezpośrednio przed startem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach, ul. Raciborska 39

Powiat Gliwicki i Gmina Pilchowice zapraszają na VIII Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota, który odbędzie się 2 czerwca 2018 r. w parku Gminnym w Pilchowicach.
godz. 9:00 - Mini Bieg dla dzieci i młodzieży do 15 lat na dystansie 100m
godz. 10:00 - Bieg główny na dystansie 4,75km