POMOC SUSZOWA - Termin składania wniosków został kolejny raz wydłużony - do 16.11.2018

UWAGA! Termin przetargu na sprzedaż działek budowlanych zlokalizowanych w Czarkowie został przesunięty z 12. listopada na 13. listopada

Klub Sportowyo Rudziniec zaprasza mieszkańców powiatu gliwickiego do wzięcia udziału w "Jesiennym Charytatywnym Turnieju Siatkówki o Przechodni Puchar Starosty Powiatowego" jako zawodnicy, ale również do kibicowania. Rozgrywki odbędą się 29-30.09,2018r. na hali sportowej przy SP im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach.
Regulamin: turniej_p_siatkowa2018.pdf

W trzy sierpniowe soboty zostały rozegrane zawody z cyklu „Mistrz Piłki”. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach z piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki.
Klasyfikacja końcowa:
1. Gaida Ramona
2. Gaida Konrad
3. Cuber Szymon, Dańko Łukasz

W sobotę 28.07.2018 zostały rozegrane zawody pn. „Mistrz Piłki”. Rywalizacja odbywała się indywidualnie. W każdej konkurencji zwycięzca otrzymywał 5pkt., kolejny 4 pkt. itd. Zapraszamy do zapoznania się z opisem konkurencji i zwycięzcami.

Turniej siatkonogi - każda środa godz. 18.00
Turniej tenisa - każdy czwartek godz. 18.00

W soboty zawody o tytuł „Mistrza” w danej dyscyplinie oraz o punkty w klasyfikacji generalnej.
04.08.2018, godz. 12:00 – „Mistrz Piłki Nożnej”
18.08.2018, godz. 12:00 – „Mistrz Piłki Ręcznej”
25.08.2018, godz. 12:00 – „Mistrz Siatkówki i Koszykówki”
oraz podsumowanie klasyfikacji generalnej – wręczenie pucharów i medali dla Mistrzów Piłki.
Zapraszamy!

Turnieje w ramach „Wakacji z Orlikiem” odbywały się w terminie 02.07.2018-14.07.2018. Patronat nad tą imprezą objął Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gmina Wielowieś, którzy sfinansowali nagrody oraz poczęstunek dla uczestników. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, natomiast najstarszy 18. Rozdano 71 medali oraz 94 dyplomy.

Lokalni Animatorzy Sportu zapraszają na "Wakacje z ORLIKIiem"
02.07.2018 (poniedziałek) godz. 18.00 - Turniej tenisa
03.07.2018 (wtorek) godz. 18.00 - Zawody „Mistrz Żonglerki”
04.07.2018 (środa) godz. 18.00 - Wyścigi rzędów
05.07.2018 (czwartek) godz. 18.00 - Turniej siatkonogi
06.07.2018 (piątek) godz. 18.00 - Turniej badmintona
07.07.2018 (sobota) godz. 11.30 - Zawody „Mistrz Piłki Ręcznej”
09.07.2018 (poniedziałek) godz. 18.00 - Turniej siatkonogi
10.07.2018 (wtorek) godz. 18.00 - Turniej badmintona
11.07.2018 (środa) godz. 18.00 - Zawody „Mistrz Piłki Nożnej”
12.07.2018 (czwartek) godz. 18.00 - Wyścigi rzędów
13.07.2018 (piątek) godz. 18.00 - Turniej tenisa
14.07.2018 (sobota) godz. 11.30 - Gry integracyjne (zakończenie)
PATRONAT: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi
Kompleks Boisk Sportowych „ORLIK 2012” w Wielowsi usytuowany jest przy Zespole Szkolno Przedszkolnym na ul. Szkolnej 12

W ubiegłą sobotę, 23. czerwca b.r. odbyły się w Jastrzębiu Zdroju kolejne Zawody Sikawek Konnych. Były to XIV Zawody Wojewódzkie "Jak gaszono dawniej pożary". Drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbiu znów odniosły na nich sukcesy - zarówno Drużyna Kobiet jak i Drużyna Męska zajęły pierwsze miejsca! Dowódcą Drużyn OSP Świbie był Bernard Zdrzałek. Druhom i Dowódcy serdecznie gratulujemy zwycięstw.

3 czerwca b.r. w Szemrowicach odbyły się kolejne Zawody Sikawek Konnych. Drużyna Sikawki Konnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Świbiu zajęła na nich II miejsce. Druhowie sa aktualnymi Mistrzami Europy i Polski w Zawodach Sikawek Konnych.

175 to liczba wszystkich Orlików w woj. śląskim.
W dniu 08.06.2018 roku nasi zawodnicy pod przewodnictwem pana Piotrka Nawrata i animatorki Sabiny wzięli udział w finale wojewódzkim turnieju z cyklu "Kocham Ręczną na Orliku". Zawody zostały rozegrane w Bieruniu. Nasi chłopcy zajęli 4 miejsce, natomiast dziewczęta 5. Gratulujemy

W sobotę 9 czerwca na terenie Gminy Konopiska odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, gdzie dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Świbia zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu!