Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny 2020/2021. Naukę w szkołach na ternie Gminy Wielowieś będzie pobierać łącznie 479 uczniów w tym 168 w Szkole Podstawowej w Świbiu oraz 311 w Szkole Podstawowej w Wielowsi.
W wyniku rekrutacji do Przedszkoli na terenie naszej gminy przyjęto 175 dzieci lecz z uwagi na obostrzenia sanitarne oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego nie wszystkie dzieci będą mogły rozpocząć nowy rok szkolny na zajęciach stacjonarnych.
W placówkach zostały opracowane procedury bezpieczeństwa z którymi wszyscy rodzice zostali zapoznani na zebraniach. Dyrektorzy na bieżąco będą informować rodziców dzieci oczekujących na miejsca o ich dostępności w Przedszkolach.
Drodzy rodzice dziękując za wyrozumiałość życzę wszystkim szybkiego powrotu do normalności i przetrwania tego trudnego czasu bez żadnych zakażeń. Wszystkie działania podejmowane przez Dyrektorów przy udziale organu prowadzącego są podyktowane troską o zapewnienie bezpiecznych warunków pobytu dzieci w Przedszkolach oraz Szkołach.