Od dnia 31.03.2020 r. aż do odwołania KASA URZĘDU GMINY WIELOWIEŚ będzie NIECZYNNA

Już wkrótce będziecie wybierać szkołę średnią. Zapewne część spośród Was z namysłem zerka w stronę Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach.
Dlatego dziś przedstawiamy ofertę, którą dla Was przygotowała ta placówka.
Szkoła zachęca do wyboru technikum w zawodzie technik logistyk/spedytor. Trudno znaleźć lepsze warunki do nauczania tych specjalności niż w „Konopnickiej”. Uczniowie technikum będą uczyć się w dwóch najnowocześniejszych w regionie pracowniach nauki zawodu. Czego tam nie będzie - nowoczesne komputery, profesjonalne oprogramowanie, kolektory danych, czytniki kodów kreskowych i wiele innego specjalistycznego wyposażenia - wszystko już czeka!
Dodatkowo właśnie powstaje nowoczesne laboratorium do nauki języków obcych wyposażone w indywidualne stanowiska uczniowskie ze słuchawkami. Brzmi coraz lepiej? A pamiętajcie też, że obecnie zawody logistyka lub spedytora są zaliczane do zawodów deficytowych. Oznacza to, że logistycy i spedytorzy są rozchwytywani na rynku pracy i oferuje się im bardzo dobre wynagrodzenie.
Jeśli ktoś myśli o liceum to tutaj wybór jest ogromny, szkoła oferuje 4 profile: klasę wojskową, medyczna, humanistyczna oraz politechniczną. A na uczniów myślących o szybkim zdobyciu zawodu czeka szkoła branżowa, kształcąca w 15 różnych zawodach.
Po lekcjach natomiast szkoła proponuje koła zainteresowań, oprócz kół naukowych możecie zapisać się do koła muzycznego (zespół młodzieżowy, w tym nauka gry na instrumentach), koła plastycznego lub koła turystycznego. Jak sami widzicie oferta jest bardzo ciekawa.
Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na www.zsme.edu.pl w zakładce „rekrutacja”.