W powiecie gliwickim działa sporo bardzo dobrych orkiestr dętych, a tradycja muzyczna z tym związana kultywowana jest tutaj od wielu, wielu lat. Jest okazja, by się o tym przekonać – serdecznie zapraszamy na Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Gliwickiego, który odbędzie się 27 maja w Wilczy (gm. Pilchowice).

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00, kiedy to ruszy przemarsz orkiestr dętych. Jego trasa będzie wiodła od kościoła pw. św. Mikołaja, ulicą Karola Miarki, na boisko LKS „Wilki” Wilcza, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się koncert „dęciaków”. Najpierw orkiestry wykonają wspólny utwór – Dixie Parade pod batutą Mariusza Kowalczyka – a potem każda z nich będzie się prezentować przez 15 minut na scenie przy boisku. Wystąpią: Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego Knurów, Orkiestra Dęta Kotulin, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowicach, Orkiestra Dęta Wielowieś, Orkiestra Dęta Bargłówka i Orkiestra Dęta Toszek. O godz. 18.30 program okrasi występ Kasi Piowczyk, a imprezę zamknie koncert Orkiestry Dętej Blaskapelle ze Świbia.
- Będzie to wspaniała okazja do popularyzacji muzyki orkiestrowej i prezentacji orkiestr dętych z naszego powiatu – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Zapraszam również wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce orkiestrowej.  
Organizatorami Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Gliwickiego są: Powiat Gliwicki, Rada Sołecka Wilcza, LKS „Wilki” Wilcza i OSP Wilcza.