Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Katowicach ogłosił program SMOG STOP "Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji". Program skierowany jest do właścicieli domków jednorodzinnych, którzy planują likwidację starych kotłów / pieców opalanych paliwem stałym i w ich miejsce zabudowanie nowoczesnego źródła ciepła - opalanego gazem, węglem, olejem, biomasą, pompę ciepła lub kocioł elektryczny. Nabór wniosków będzie się odbywał w dniach od 15.05 do 26.05.2017 r.
Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej pod adresem: http://www.wfosigw.katowice.pl/aktualnosci/2070-przeciwdzialanie-niskiej-emisji-kolejna-oferta-funduszu-dla-osob-fizycznych.html

Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi oraz prowadzący - instruktor Krystian Chmielorz zapraszają dzieci i dorosłych na kurs tańca "rock 'n'roll oraz taniec użytkowy".
Pierwszy trening organizacyjny dla wszystkich odbędzie się w poniedziałek, 03. kwietnia b.r. w GOKu. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i piątki w następujących godzinach:
dzieci: poniedziałki 18.00-19.00, piątki 17.00-18.00
dorośli: poniedziałki 19.00-20.00, piątki 18.00-19.00
Pierwsze zajęcia darmowe! Więcej informacji pod tel. 510 022 207

W dniu 27 stycznia 2017r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielowsi odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", w dowód uznania tym osobom, które przeżyły 50 lat w związku małżeńskim.
Ten  wyjątkowy jubileusz tzw. „Złotych Godów” obchodzą małżonkowie, którzy 50 lat  temu przyrzekli sobie, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.  Wspólne przeżyte pół wieku stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń w jaki sposób budować więzy rodzinne i  pielęgnować miłość, a także tworzyć grunt pod trwały związek.

Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi ogłasza zapisy na XI Festiwal Gwary Śląskiej pod patronatem V-ce Marszałka Senatu RP Marii Pańczyk-Pozdziej i Wójta Gminy Wielowieś Gintera Skowronka.

Z wielką radością i dumą przyjęliśmy informację o ogromnym wyróżnieniu jakie spotkało naszego mieszkańca, rolnika ale również i całej naszej społeczności gminy i powiatu. Pan Jan Suda mieszkaniec Radonii Gmina Wielowieś w Powiecie Gliwickim w tym roku reprezentował całą rolniczą społeczność jako Starosta Dożynek na poziomie kraju.  Na stadionie sportowym w Spale ceremoniał dożynkowy przygotował Zespół Pieśni i Tańca Łany, podczas niego starostowie dożynek Aneta Stańczyk i Jan Suda przekazali prezydentowi chleb wypieczony z mąki pochodzących z ziaren z tegorocznych zbiorów.

W związku z kłopotami technicznymi wynikającymi z przyłączenia MZKP do systemu ŚKUP nastąpiło opóźnienie w wydawaniu przez MZKP kart ŚKUP z biletem szkolnym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zlokalizowanych na terenie gmin należących do MZKP. W związku z powyższym Dyrekcja MZKP informuje, że uczniowie ww. szkół będą mogli korzystać od 1.09.2016r do 16.09.2016r z przejazdów komunikacją miejską na trasie szkoła - dom i odwrotnie (tylko w dni nauki szkolnej) na podstawie ważnej legitymacji szkolnej bez konieczności kasowania biletu.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Wielowieś

Składam serdeczne podziękowania za podjęcie trudu organizacji Gminno - Powiatowych dożynek wszystkim mieszkańcom Dąbrówki i Gminy Wielowieś, sołtysom, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym.
Pragnę również podziękować wszystkim obecnym za udział w Uroczystościach Dożynkowych oraz kultywowaniu pięknych tradycji, które rozsławiają tereny naszej Gminy, ale przede wszystkim jednoczą nas wszystkich w naszych lokalnych społecznościach.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich Państwa mogliśmy uczcić święto rolników Powiatu Gliwickiego i Gminy Wielowieś z należytym szacunkiem.

Wójt Gminy Wielowieś
Ginter Skowronek

Gmina Tworóg zaprasza w dniach 27 - 28 sierpnia 2016 r. na Dożynki Gminne. Imprezy odbywać się będą na placu za Urzędem Gminy w Tworogu.

Już po raz XIX odbędą się Dni Wielowsi – święto całej gminy. W dniach 13-14 sierpnia organizatorzy zapraszają na festyn plenerowy na terenie gimnazjum w Wielowsi.

Dwudniowa impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym skierowana jest do lokalnej społeczności oraz gości z ościennych gmin i powiatów. Najmłodszym uczestnikom czas umilać będzie wesołe miasteczko oraz wiele innych atrakcji. W sobotę na estradzie w namiocie biesiadnym wystąpią zespół Marvel oraz Dje: Latoska, Pixel, Witek Campana/ClubSeven, Ruby Campana/ClubSeven, którzy poprowadzą wieczór klubowy. Natomiast w niedzielę XIX Dni Wielowsi otworzy i powita gości z ościennych gmin i mieszkańców wójt Gminy Wielowieś. Zostanie też wręczona nagroda – statuetka „Wielowiejski Złoty Kłos”. W programie artystycznym wystąpi: zespół Karpowicz Family, wielowiejski chór Veni Cantare oraz gwiazda wieczoru Gang Marcela. W godzinach nocnych odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Mikado. Organizatorem kolejnych Dni Wielowsi jest Gmina Wielowieś i Gminny Ośrodek Kultury.